sobota, 18 lutego 2017

DIY - skórzane etui na telefon

Dziś pojawia się drugi wpis z serii DIY. Poprzedni  cieszył się dużym zainteresowaniem :) !
Utrzymując koncepcję drobnych uszytków, które można wykonać do 30 minut, przedstawiam Wam krótki opis jak uszyć skórzane etui na telefon. Oczywiście możecie wykorzystać każdą tkaninę, którą macie, a jedynym wymaganiem jest by była dość sztywna. Z pewnością znajdziecie w domu różne skrawki do wykorzystania :)
Na końcu wpisu umieściłam wykroje do pobrania. Aby dopasować jego wielkość etui do swojego rozmiaru telefonu, należy do szerokości telefonu dodać 3 cm i odpowiednio zeskalować wykrój :) 
np. jeśli szerokość telefonu wynosi 6 cm, szerokość wykroju skalujemy na 9 cm.

Zabieramy się do szycia !


Potrzebujemy:
- 2 prostokąty ze skóry naturalnej o wymiarach 10 x 17 cm (u mnie czarny kolor)
- 2 prostokąty ze skóry ekologicznej o wymiarach 10 x 17 cm (u mnie kremowy kolor)
- nożyczki
- kartka papieru


Skalujemy wykrój według własnych potrzeb i wykrawamy jego kształt ze skóry.


Przykładamy część wewnętrzną (krem) do zewnętrznej (czarny), prawą stroną do prawej. Przeszywamy 3 mm od krawędzi w oznaczonym miejscu ( niebieski pisak na zdjęciu). Dokładnie tak samo postępujemy z drugą parą wykroju.
Następnie odwijamy ku górze kremowe części etui. Możemy sobie to ułatwić podklejając je taśmą dwustronną. Kolejno przykładamy obie części etui prawymi stronami do siebie (czarna skóra).  Przeszywamy wzdłuż zaznaczonego na zdjęciu, białego szwu.Teraz pozostaje nam jedynie odwrócić etui na drugą stronę, delikatnie wypchać narożniki i gotowe :) !Dajcie znać w komentarzach, jak poszło Wam stworzenie własnego etui. Jestem pewna, że bardzo dobrze !!

Wykrój na modele 5 calowe. Drukujemy z dopasowaniem do strony A4.