DIY - Jak uszyć prostą kosmetyczkę?

Postanowienie porządkowania końcówek tkanin trwa w najlepsze :) Każdy nawet najmniejszy skrawek pozostały po większych projektach staram się wykorzystać do cna. Nie lubię marnowania czegokolwiek, więc i przy pracy stosuję tę zasadę.

Dziś pokażę Wam jak przy użyciu kilku skrawków tkaniny uszyć prostą kosmetyczkę oraz jak w szybki sposób zamienić ją w elegancką kopertówkę :) Wybrałam granat. Klasyczny, elegancki i dobrze pasuje do wielu stylizacji.
Potrzebujemy:

- 2 prostokąty tkaniny zewnętrznej o wymiarach 20 x 28 cm (granat)
- 2 prostokąty tkaniny zewnętrznej o wymiarach 4 x 4 cm (granat)
- 2 prostokąty podszewki o wymiarach 20 x 28 cm (wzory)
- 2 prostokąty podszewki o wymiarach 4 x 4 cm (wzory)
- zamek błyskawiczny o długości 25 cm
- 75 cm lamówki
oraz: nożyce i szpilki


Obie końcówki suwaka przykładamy małymi prostokącikami. Podszewka od dołu, materiał wierzchni od góry. Obie prawymi stronami do suwaka. Spinamy szpilkami i przeszywamy. Następnie odwijamy przyszyte prostokąciki i przeszywamy ponownie na prawej stronie wzdłuż poprzedniego szwu.

 


Następnie układamy większe prostokąty jak na zdjęciu poniżej. Prawa strona do prawej, pośrodku suwak. Spinamy szpilkami i przeszywamy wzdłuż prawej części suwaka.


Tak samo postępujemy z drugą częścią kosmetyczki. Odwijamy obie części - ścianki, przeprasowujemy i przeszywamy prostym ściegiem wzdłuż obu stron suwaka.


Składamy kosmetyczkę prawą stroną do prawej, spinamy szpilkami obrzeża i przeszywamy wzdłuż bocznych i dolnej krawędzi. Przycinamy wystające nici, obcinamy delikatnie narożniki u dołu.
Pamiętajmy aby rozsunąć suwak, gdyż później będziemy odwracać kosmetyczkę na drugą stronę.Wzdłuż prawego boku rozpoczynamy przyszywanie lamówki. Przypinamy ją szpilkami i przeszywamy wokół brzegów kosmetyczki.Wywijamy lamówkę na drugą stronę i przeszywamy ponownie ściegiem prostym wzdłuż krawędzi kosmetyczki. Starajmy się zrobić to prosto i dokładnie :) wnętrze również musi być starannie wykończone.
Odwracamy kosmetyczkę na drugą stronę, przeprasowujemy i gotowe !!
A jak sprawić, by kosmetyczka stała się elegancką kopertówką ??

W każdym markecie budowlanym możemy kupić metalowy łańcuszek, złoty lub srebrny w zależności od preferowanego przez nas wykończenia. Potrzebujemy go około 150 cm.

Końcówki łańcuszka spinamy ze sobą. Doszywamy go do torebki delikatnymi przeszyciami po bokach, tuż przy suwaku. Dopinamy dowolnie wybraną przez siebie ozdobę. Może być to broszka lub inna błyskotka. Niech Wasza wyobraźnia pokieruje ostatecznym efektem :) Ja pozostałam przy klasyce - guzik :)

W razie pytań wątpliwości - jestem do Waszej dyspozycji :)
Powodzenia w szyciu !!


Komentarze

Popularne posty