5 pomysłów na prezent ślubny

Coraz częściej zdarza się, że oprócz tak zwanej "koperty" chcemy wręczyć Młodej Parze w dniu ślubu dodatkowy prezent. Jest to bardzo miły gest, gdyż wybierając ponadczasowy upominek, obdarowane osoby będą ciepło o nas myślały przez długi czas, wspominając na co dzień ten wyjątkowy dla nich dzień. Ale co wybrać, by nasz prezent był rzeczywiście trafiony ?? 
Oto 5 pomysłów na ponadczasowe prezenty ślubne.

KOMPLET POŚCIELI

Według mnie najbardziej ponadczasowym prezentem jaki można ofiarować młodej parze jest komplet pościeli. Jeśli jest uszyty z wysokiej jakości bawełny, będzie służył na wiele, wiele lat. Nie tylko od święta ;) Pewnie większość z nas pamięta, gdy babcia ubierała pościel w śnieżnobiałe poszwy, które aż pachniały od maglu. Na poszewkach naszyta była koronka, która dodawała romantyzmu i lekkości. Na tym właśnie polega wyjątkowość takiego prezentu, że w Pracowni Coś Osobistego można zamówić komplet pościeli z dowolnym ręcznym haftem. To dodatkowo sprawia, że prezent staje się bardzo bliski sercu.


ZESTAW PORCELANY

Po ślubie podejmowanie gości stanie się nieuniknioną, acz bardzo miłą okolicznością. I jeśli do tego momentu wystarczały jedynie dwa talerze nawet nie do pary oraz dwa kubki, tak teraz Młodzi mogą się spodziewać częstszych wizyt już powiększonej rodziny. Dlatego bardzo praktycznym prezentem będzie dla nich komplet porcelanowej zastawy, najlepiej na 12 osób. Zestaw taki zawiera: talerze płytkie, talerze głębokie, talerzyki deserowe, wazę, sosierkę, 2 duże oraz 2 mniejsze półmiski. 
Dobrze jest wybrać komplet wiodącego producenta porcelany (najlepiej naszego rodzimego), gdyż w przypadku drobnych stłuczek z pewnością Młodzi będą w stanie bez problemu dokupić brakujące elementy.


ZESTAW SZTUĆCÓW

Doskonałą alternatywą dla zastawy stołowej będzie komplet sztućców. Najczęściej wybieranymi są dwie wersje: na 6 lub 12 osób. Dobrze jest zdecydować się na te z najlepszej jakości stali nierdzewnej, gdyż będą służyły przez długie lata i mają dożywotnią gwarancję. Najbardziej rozpoznawalną marką od lat pozostaje GERLACH, który nieustannie dba o ponadczasowe wzornictwo i bardzo wysoką jakość.


DESKI DO PRZEKĄSEK

Pięknym i praktycznym prezentem jest również komplet desek. Zarówno mogą one służyć do codziennego użytku, jak również do serwowania przekąsek. Jest to prezent zarówno piękny jak i praktyczny. Aktualnie na rynku znajdziemy bardzo wilu polskich producentów specjalizujących się w tworzeniu drewnianych desek. Z pewnością zostaniemy zapamiętani przez Parę Młodą jeśli wręczymy im deski stworzone z sercem i tak wyjątkowe jak chociażby te powstające w pracowni PLAJSTER.KOMPLET SZKŁA

Jako rodowita krośnianka nie mogłam zapomnieć o szkle. Jest ono wręcz nierozerwalne z moim miastem. Aktualnie krośnieńskie szkło przeżywa renesans i oprócz standardowych zestawów kieliszków pojawiły się również patery i elementy dekoracyjne. Tworzone są nowoczesne formy, które z pewnością będą pasowały do aktualnych trendów wnętrzarskich.

Komentarze

Popularne posty