Jak obszyć narożnik obrusu ?Przedstawię Wam jak w prosty sposób wykonać profesjonalnie narożnik obrusu, serwety, czy zwykłej podkładki na stół, by wyglądała ona estetycznie i schludnie :) Dzięki opanowaniu tej techniki będziecie mogły później wykorzystać ją w wielu szyciowych projektach. Zatem zabieram się do pracy !

Krok 1.
Od krawędzi tkaniny odmierzamy odcinki 2,5 oraz 5 cm. Zawijamy i zaprasowujemy na całej długości krawędzi.


Krok. 2
Składamy narożnik tkaniny prawą stroną do wewnątrz i spinamy szpilkami. Następnie z pomocą ekierki, zaznaczamy odcinek do przeszycia pod kątem prostym do złożonej krawędzi. Ma on sięgać jedynie do linii wyznaczającej odległość 2,5 cm od krawędzi.Krok 3.
Następnie przeszywamy ściegiem prostym wzdłuż zaznaczonego odcinka. Obcinamy narożnik w odległości 3 mm od przeszycia. Pamiętajmy o rygielku początkowym i końcowym. To zapobiegnie puszczeniu szwów podczas użytkowania obrusu.Krok 4.

Odwracamy materiał na prawą stronę, pamiętając o dokładnym wypchaniu kącików. Podwijamy krawędzie pod spód. Przeprasowujemy.Przeszywamy ściegiem prostym jak najbliżej podwinięcia.

Krok 5.
Odwracamy na prawą stronę, prasujemy i w ten sam sposób postępujemy z pozostałymi trzema narożnikami.

Wasz obrus jest gotowy :)

W Sklepie pojawiła się nowa zakładka MATERIAŁY I DODATKI, w której znajdziecie tkaniny i koronki dostępne na metry :) Dodatkowo dostępne są zestawy krawieckie dla początkujących, które zawierają wszystko co jest potrzebne do tego, by rozpocząć swoja krawiecka przygodę !!Popularne posty