Czy warto sprzedawać rękodzieło na DaWandzie ??

Przychodzi taki czas, gdy zmiany stają się nieuniknione. Tak bywa w przyjaźni, związku i w każdej relacji, w której interesy jednej ze stron stają się ważniejsze od drugiej osoby. Najbardziej przykro robi się wtedy, gdy jedna strona zachęci i naobiecuje wiele, a później nie wywiązuje się z wypowiedzianych słów. Wtedy trzeba podjąć konkretne decyzje i dbać o siebie.Takim to sposobem powoli dobiega końca moja współpraca z DaWandą. Od grudnia 2015 roku mogliście zapoznać się z rzeczami, które tworzę w pracowni, poprzez sklep Simple Pattern na DaWandzie. Misją tego portalu było zjednoczenie rękodzielników i niewielkich twórców z różnych dziedzin, by mogli w jednym miejscu przedstawiać swoje prace i nawiązywać kontakty z Kupującymi. Tak też tyło na początku, gdy korzystałam z tego portalu jako Kupująca, jeszcze nie Sprzedawca. Jednak z biegiem czasu DaWanda przeszła w stronę promowania produkcji masowej oraz niejednokrotnie chińszczyzny, która niewiele ma wspólnego z PRODUKTAMI TWORZONYMI Z MIŁOŚCIĄ.

Niewielki twórca, który nie ma budżetu na wykupienie promowania ofert, pozostaje kompletnie niezauważony wśród dużych firm, kupujących promowanie abonamentowe. Odnalezienie produktu poprzez wyszukiwarkę na stronie również nie daje pewności, że Kupujący odnajdzie naszą ofertę, gdyż pierwsze strony wyszukiwania są już zajęte przez oferty promowane.  W starciu z małymi lokalnymi firmami, duże firmy są bezwzględnymi zwycięzcami, mając za sobą poparcie platformy.  Dla produkcji masowej najwłaściwszym miejscem staje się Allegro lub inny portal aukcyjny, gdzie można konkurować z równymi sobie.

Mając na celu nasze dobro, Was Kupujących i mnie skromnej rzemieślniczki krawcowej.. postanowiłam zrezygnować ze współpracy z DaWandą. Ostatnie sztuki będziecie mogli zakupić za pośrednictwem portalu do połowy maja.
Wszystkie produkty znajdziecie od teraz na stronie www.simplepattern.pl , gdzie możecie kupić je bezpośrednio, bez dodatkowej prowizji :) :) to Tutaj będę skupiać całą swoją uwagę na tym, by Tworzyć dla Was rzeczy wyjątkowe i spełniać wasze krawieckie marzenia ! <3

Dodatkowo czekać będą na Was krótkie serie produktów dostępnych od ręki oraz bony prezentowe.

Wpis nie ma na celu zniechęcenia Was do korzystania z portalu i nawiązywaniu relacji ze Sprzedawcami. Opisuje on moje odczucia, zebrane na podstawie współpracy z portalem jako Sprzedawca. Ma on na celu zwrócenie uwagi na to, czy chcecie kupować rzeczy wyjątkowe i unikatowe powstające w niewielkich pracowniach oraz wspierać polskich Twórców…. Czy płacić dużym szwalniom, które niejednokrotnie produkcję przenoszą do Chin, nie różniąc się ani trochę od znanych sieciówek, z wysmarowanym na szyldzie sklepu napisem RĘKODZIEŁO.

Jeśli macie swoje przemyślenia o współpracy również z innymi podobnymi dl DaWandy portalami, zachęcam do podzielenia się nimi w komentarzu !

Komentarze

Popularne posty