Dlaczego warto odwiedzić Krosno ??

Najbardziej wyczerpującą odpowiedź na to pytanie znajdziecie w najnowszym odcinku programu "Polska na weekend/360 ", prezentowanym w TVN Meteo Active.
Prezenterzy - Aleksandra Janiec oraz Jakub Porada mieli okazję poznać atrakcje Krosna i okolic, spędzając w nim odbywające się Karpackie Klimaty. Jest to największa tego typu impreza w regionie południowej Polski, połączona z Festiwalem Win Węgierskich. Z roku na rok przybywa również wystawców prezentujących lokalne wyroby. Zarówno kulinarne, najczęściej spotkamy proziaki, lokalne miody, chleby, a przede wszystkim wina pochodzące z naszych rodzimych winnic.
Bardzo mocną stroną każdych Karpackich jest prezentacja Twórców w Krosna i okolic. Ulica Ordynacka staje się na kilka dni najbardziej artystyczną ulicą Polski :)
Można podziwiać prace lokalnych malarzy, rzeźbiarzy, rękodzieła artystycznego oraz firm produkujących wyjątkowe, artystyczne rzeczy. Po więcej informacji zapraszam do obejrzenia programu.

Wspomniałam o proziakach??
Poniżej przepis na pyszne krośnieńskie placuszki na prozie, w moim wydaniu :)
Potrzebujemy: 
Ciasto
- 1 szklankę mąki pszennej
- 1 szklankę mąki pełnoziarnistej
- 1 jajko
- 1/2 szklanki kwaśnego mleka
- szczypta sody
- szczypta soli

Dodatki
- serek ricotta
- wędzony łosoś
- koperek


Z powyższych składników zarabiamy ciasto, w razie konieczności podsypujemy mąką. Wałkujemy, wykrawamy dowolny kształt i smażymy na odrobinie oliwy, na złoto z każdej strony. Podajemy z ricottą, wędzonym łososiem lub koperkiem.
Świetne jako danie obiadowe oraz przystawka.
Smacznego :)
Źródło: www.tvn24.pl

Cały materiał dotyczący Krosna można obejrzeć tu: 

Komentarze

Popularne posty